Zwycięstwo w sparingu

Ostatni mecz w tym sezonie nasza drużyna juniorów rozegrała w Goszycach z drużyną juniorów z Kotlarni. W dosyć osłabionym kadrowo zespole (bez Wojtka Kijonki, Kacpra Łukasika, Bartków Dapkuna i Duszy, Romka Góreckiego, Daniela Majdeckiego i Mateusza Dąbka, a także bez kontuzjowanych Karola i Grzesia), gościnnie wystąpili starsi juniorzy Karol Reginek i Paweł Czarnecki, oraz powracający z wypożyczenia Martin Szombierski. Od początku nasza drużyna przejęła inicjatywę na boisku i stwarzała sobie dużo okazji strzelecki z których tylko dwie wykorzystał do przerwy Marco Rapsiewicz. Trzeba pochwalić dobrą postawę chłopaków w każdej formacji (dobrze radził sobie Dominik Skupin - grał u "siebie"). Po przerwie zrobiliśmy zmiany, co źle wpłynęło na postawę naszej obrony i po chwili było 2:2. Drobne korekty w ustawieniu i znów gra była pod kontrolą chłopaków. Szybka odpowiedź w postaci bramek - Marco razy trzy i jedne trafienie Patryka Marka - uspokoiła grę naszej drużyny która stworzyła sobie jeszcze wiele klarownych, aczkolwiek niewykorzystanych okazji. W takich momentach przypominał się miniony sezon niewykorzystanych okazji. Wynik 6:2 odzwierciedla dobrą i skuteczną grę naszej drużyny. Teraz zasłużony odpoczynek juniorów, jak i seniorów. Później treningi, sparingi, a także mecze w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Zabrze drużyny seniorów (po latach przerwy w tych rozgrywkach) i następnie liga. Mamy nadzieję że uda nam się wspólnie osiągnąć założony cel, ale o efektach za rok. Udanych wakacji!

TRENER